Cinsel içerikli Mesajlaşma SEXTING

Cinsel içerikli Mesajlaşma SEXTING

Yazar: Korcan Okunma Sayısı: 669 Yayınlanma Tarihi 24 Aug 2018 Yorum: 0

SEXTING cinsel içerikli mesajlaşma nedir?


Sevgilinizi, Eşinizi yada Yeni tanıştığınız arkadaşınızı uzaktantahrik etme, cinsel tatmin duygularını arttırma, cinsel birliktelik için bağkurmayı amaçlayan seks içerikli yazı, görüntü, video gibi paylaşımlarla cinseliçerikli mesajlaşmanın gerçekleştirilme eylemine verdiğimiz isimdir.

Zevk, Tutku, Şehvet telefon mesajlarının ucunda!
SEXTING ne kadar gerekli, dozu nedir ve ne gibi tehlikelerbarındırıyor?


ONU UZAKTAN TAHRİK EDİN…

Bir slogan gibi görünüp ilgi çekici, merak uyandırıcı olsa daseks içerikli mesajlar kötü niyetli kişilerin de yakında takip ettiği tehlikelikapının açıldığı bir yerdir.

Siz siz olun yüzünüzü gösteren resimler, kişiselbilgileriniz, aile durumunuz gibi sizi tehlikeye atacak bilgileri paylaşmayınız.

Aşk tesadüfleri sever deyimi bu platformlarda geçerliolmadığı gibi amaç adı ile özleşen cinsel paylaşım dışında bir realite olmasımümkün değildir.

Bu sebeple, aşk, evlilik yerine cinsel hazzı yaşayacağınızıyada bir anda karşınıza bir penis resminin gelmesine şaşırmayın.

Bu durum küçük yaşta telefon kullanan çocuklarımız için önemtaşıdığı gibi ailelerin bu konuda bilgi sahibi olmaları ve telefonlarındakullandıkları uygulamaları gözden geçirmeleri önem taşımaktadır.

Yetişkinler İçin Ne Kadar Sağlıklı?

Sexting çiftler arasında büyük yıkımlara sebep olmaktadır.

Kadın yada erkek seks mesajları ile karşılaştığında ilişkiyibuna evlilikler de dahil bir anda sona erdirebiliyor veya bir çok çift dahasonradan bu yönünü bildiği için boşanma da kendi aleyhine kullanabiliyor.

Zira siz güven odaklı baktığınız için ilerleyen zaman içindebu mesajların size bir silah olarak kullanıldığını mahkeme salonundaöğrenebilirsiniz.

Birçok ünlü sanatçı da bu sorunla yüz yüze gelmiş birçoğu daseks mesajı gönderdikleri yönünde itiraflar da bulunmuşlardır.

SEXTING – Eşler Arasında Ki Rolü

Kötü yanlarının dışında hayatınıza renk katacak yönleri varmı evet var.

Akşam eşiniz yada partneriniz eve gelmeden önce ona yenialdığınız jartiyer takımı giydikten sonra göndereceğiniz resim partnerinizde kiduyguyu şehveti kat be kat artıracak ve ilişkide ki hazzı da kuvvetlendirecektir.

Monoton ilişkilerinizde arada fotoğraf ve video yerine olayıdaha basit tutarak ve sadece mesaj atın. ‘Burada olsaydın, sana neleryapabileceğimi hayal etmeni istiyorum’ gibi çok açık seçik değil fakat gereklimesajı veren cümleler kurun. Partnerinizin tahrik olması için bu kadarı bileyeterli olacaktır.

Hayal gücünüzü zorlayın – internet ortamında kurgulanmışhazır kalıplar yada örnek metinler yerine kendi hayal gücünüzü katın hedefinizdirekt seks yerine merak uyandıran, ruhunu okşayan içinde gizli mesajlar veren emojiifadelere yer verin.

SEXTING - Bağımlılığı

Araştırmalara göre dünya genelinde çiftlerin yüzde 54’ü sextingmüptelası olduğu yönündedir.

Eğer her gün kendiniz ifşa edecek resimler çekip sosyalmedya ağlarında paylaşmadan duramıyorsanız bağımlı olduğunuzu söyleyebiliriz.

İnsanların kendi dünyasında ki yalnızlığına en kolay çözümsağlayan gizemin ve özgürlüğün adresi olarak gördüğü internet ve sosyal medyailişkisi psikologların da zorlandığı alanlardan biri haline gelmiştir.


Yorumlar
Yorum Yap